No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona e papërgatitur, Vidal i parashtron kërkesën e papritur!

Barcelona e papërgatitur, Vidal i parashtron kërkesën e papritur!

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, nuk do të qëndrojë me klubin katalanas për sezonin e ardhshëm. Klubi nuk e ka në plane, ndërsa kiliani nuk dëshiron të vazhdojë më me ekipin spanjoll.
Trajneri Ronald Koeman ia ka bërë të qartë se nuk e do, prandaj dhe Vidal po mundohet të lirohet. Ai dëshiron që të dalë si futbollist i lirë dhe të prishë kontratën që skadon në qershorin e 2021.
Sky Sport shkruan se mesfushori po mundohet të gjejë dakordësinë me klubin. Kiliani dëshiron t’i bashkohet ekipit të Interit dhe po mundohet që të mbyllë shpejt diçka të tillë. Trajneri Antonio Conte e pret me krahëhapur, pasi e ka kërkuar dhe sezonin e kaluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments