No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Alcantara 10 milion € larg, Bayern Munich e ka piketuar pasuesin

Alcantara 10 milion € larg, Bayern Munich e ka piketuar pasuesin

Thiago Alcantara e ka ndarë mendjen të largohet nga Bayern Munich dhe me triumfin në Champions League ai ikën si triumfues. Liverpool është klubi që po e kërkon me ngulm mesfushorin spanjoll.

Bayern Munich ka qenë i qartë dhe kërkon 30 milion euro për kartonin e mesfushorit. Ai ka edhe një vit kontratë me bavarezët, që duan të përfitojnë në aspektin financiar nga kjo lëvizje.

Vetë Alcantara e ka gjetur gjuhën e përbashkët me Liverpool dhe e pret një kontratë 4-vjeçare. Gjithsesi “The Reds” momentalisht janë ndalur në një ofertë që kap shifrën e 20 milion eurove.

Bayern nga ana tjetër do t’i investojë paratë e përfituara për të marrë një tjetër mesfushor dhe në skenë ka dalë prej ditësh Marcelo Brozovic, i cili thuhet se është vënë në shitje nga Interi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments