No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zyrtare: Mourinho s’mban ritmin e “big”-ve, Tottenham afrim “low cost”

Zyrtare: Mourinho s’mban ritmin e “big”-ve, Tottenham afrim “low cost”

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka zyrtarizimin afrimin e fundit në skuadrën e tij. Ai ka siguruar shërbimet e mbrojtësit të krahut të djathtë, Matt Doherty.
28-vjeçari është një lëvizje e goditur, pasi ka vite që luan si futbollist stabël tek ekipi i Wolves, ndërsa sivjet ra më shumë në sy. Irlandezi nuk i tundoi dot kërkesës së teknikut portugez dhe vendosi të ndryshojë ambient.
Ai u ble nga skuadra e “Spursave” për 16.5 milionë euro. Një shifër modeste duke marrë parasysh se sa kanë shpenzuar ekipet e kreut gjatë viteve, ndërsa Chelsea ka thyer arkën sivjet.
📰 We are delighted to announce the signing of @mattdoherty20 from Wolverhampton Wanderers! #WelcomeDoherty ⚪️ #COYS
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) August 30, 2020

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments