No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet fjalia që e liron Messin me parametra zero! La Liga dhe...

Zbulohet fjalia që e liron Messin me parametra zero! La Liga dhe Bartomeu janë të humbur

Lionel Messi dhe Barcelona, aq afër dhe aq larg! Divorci do të ndodhë, thjesht mbetet e pashmangshme. Argjentinasi ka kërkuar nëpërmjet një burofax të respektohet klauzola kyç në kontratën që firmosi 3 vite më parë për rinovim.
Ndërkohë, Barcelona dhe La Liga janë kundër dhe theksojnë se futbollisti nuk mund të largohet i lirë këtë merkato, pra falas. Numri “10” mund të ikë vetëm nëse paguhen 700 mln euro.
Por, gazetari spanjoll dhe pranë çështjeve të Barcelonas, Alfredo Martinez, ka publikuar dy mesazhe të rëndësishme në rrjetet sociale që nxjerrin blof si presidentin Bartomeu, ashtu edhe drejtuesit e La Ligas.

“Çfarë leximi i ka bërë LFP (Liga Spanjolle) kontratës së Messit? A e kanë lexuar klauzolën apo jo? Atëherë: bëhet fjalë për një kontratë prej 3 sezonesh plus 1, e katërta ku futet në fuqi klauzola që i lejon Leo Messit të largohet pa paguar 700 mln eurot!”.

“Më saktë, nëse shkoni dhe lexoni zbulimin e klauzolës që është publikuar nga Onda Cero e kuptoni. Fjalia e vendosur në kontratë dhe e firmosur nga të dy palët është kjo: “Ky dëmshpërblim (700 mln euro) nuk do të aplikohet kur prishja e kontratës për vendim unilateral nga futbollisti do të ketë efekt në fund të sezonit 2019-2020”
Pra, e thënë në fjalë të tjera: Leo Messi ka vepruar në mënyrën më korrekte të mundshme pas 3 sezonesh te Barcelona dhe Bartomeu e La Liga po mundohen të “manipulojnë” dokumentet!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments