No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prekazi flet për reagimin e Prishtinës për Qëndrim Zybën

Prekazi flet për reagimin e Prishtinës për Qëndrim Zybën

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi ka dhënë shpjegimin e tij sa i përket mos grumbullimit të Qëndrim Zybës për ndeshjen kundër Anglisë U21, për çka klubi i Prishtinës dhe trajneri Armend Dallku i reaguan ashpër. “Për mos grumbullimin e tij jam bazuar në disa rregulla, pra nuk ka të bëjë këtu kualiteti i lojtarit sepse në Kosovë nuk kemi shumë dallim të kualitetit ndërmjet lojtarëve. Kritika nga Prishtina? Jetojmë në demokraci dhe gjithkush ka të drejtë ta thotë mendimin e vet. Kam respekt për të gjitha klubet. Prishtina ka një emër, nuk dua të diskutoj shumë. Kam biseduar para dy muajve me trajnerin e Prishtinës për lojtarin në fjalë, por arsyeja e mos ftesës ka qenë që ai ka pasur probleme me Prishtinën për udhëtim në ndeshjen e Europa Leagues. Unë nuk mund të veproj kundër rregullave dhe ta ftojë dikë që nuk e ka dokumentin për testin Covid-19. Njëjtë ka ndodhë edhe me Ardian Mujën e Trepçës’89”, ka theksuar Prekazi në RTK, përcjell Futbolli.info.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments