No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Me tifozë dhe surpriza! Monaco fiton edhe me dhjetë, ja rezultatet

Me tifozë dhe surpriza! Monaco fiton edhe me dhjetë, ja rezultatet

Në pritje që të fillojnë kampionet “big”, Franca ka rihapur dyert e stadiumeve me pak tifozë, por sidomos ka nisur të zbresë në fushë, pasi e mbylli e para topin gjatë pandemisë!
Pas suksesit të madh të Lyon në hapje dhe rezultateve të ditës së shtunë, sot ka qenë radha e ndeshjeve të tjera, ku janë luajtur në orën 13:00 dhe në 15:00, me Brest-Marseillë në orën 21:00.

Lille gjeti suksesin jashtë fushe me golin e Jonathan Bamba, ndërsa Saint-Etienne hap kampionatin me një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Lorient, ndërsa Bordeaux gëzohet falë 2-0 në fushën e Angers.
Tri pikë të arta për Nantes që edhe pse me 9 futbollistë pas dy kartonësh të kuq, ka arritur të mundë 2-1 Nimes.
Sukses thelbësor edhe për Monaco, i cili fitoi në fushën e Metz me dhjetë falë golit të Badiashile.
Rezultati i orës 13:00
Rennes-Lille 0-1
Rezultatet e orës 15:00
Angers-Bordeaux 0-2
Metz-Monaco 0-1
Nantes-Nimes 2-1
Saint-Etienne-Lorient 2-0

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments