No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Lewandowski: E meritova "Topin e Artë"

Lewandowski: E meritova “Topin e Artë”

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka thënë se nëse ai do të ishte i ngarkuar për të dhuruar Topin e Artë këtë vit, atë do t’ia dhuronte vetes.

Polaku ka ndihmuar Bayern Munich për të fituar Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Ligën e Kampionëve, duke qenë golashënuesi më i mirë në secilin kompeticion.Ishte sezoni më i mirë i karrierës së tij deri më tani, pasi gjeti rrjetën 55 herë në 47 ndeshje, veçanërisht duke shënuar në secilën ndeshje të Ligës së Kampionëve, deri në finale.

Këtë vit, Topin e Artë nuk do ta fitojë asnjë futbollist, pasi France Football ka vendosur që mos ta dhurojë, shkaku i situatës së krijuar nga COVID-19.

“Ne fituam gjithçka që duhej të fitohej. Unë isha golashënuesi më i mirë në secilën garë”, ka deklaruar Lewanodwski.

“Unë mendoj se nëse një lojtar ka arritur kaq shumë, ai duhet ta fitojë Topin e Artë”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments