No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Higuain larg Juventusit, bindet nga presidenti i klubit modest

Higuain larg Juventusit, bindet nga presidenti i klubit modest

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, pritet të largohet nga skuadra e Juventusit. Andrea Pirlo i ka bërë me dije se nuk e ka në plane dhe duhet të gjejë një tjetër klub.
Argjentinasi mund të ndjekë ish-shokun e tij të skuadrës, Blaise Matuidi, duke firmosur për klubin e MLS, Inter Miami. Presidenti David Beckahm kërkon të ndërtojë një ekip konkurues, pasi sezoni i parë nuk ishte aq pozitiv.
Gazetari Abdellah Boulma shkruan se Inter Miami dhe sulmuesi janë në bisedime të avancuara. Italianët mund të largojnë falas sulmuesin, pasi duan të kursejnë rrogën e tij vjetore prej 7.5 milionë eurosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments