No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Fiorentina hyn në garë për Muriqin, i prishë punë Lazios

Fiorentina hyn në garë për Muriqin, i prishë punë Lazios

Vedat Muriqi është dëshira e Lacios për sulmin. Sulmuesi i plotëson të gjitha kriteret për qenë pjesë e bardhekaltërve, që sezonin e ardhshëm do të luajnë edhe në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë shtatlarti dardan nuk po rezulton një objektiv i lehtë për Igli Taren.

Fenerbahçe ka rritur çmimin dhe tashmë kërkon 20 milionë euro për shërbimet e Muriqit.

Sipas “Corriere dello Sport” kjo ka bërë që Lotito të acarohet dhe të shohi si shkaktare Fiorentinën.

Violët kanë hyrë në garë për sulmuesin shqiptar dhe presidenti i Lacios beson se diçka e tillë ka nxitur Fenerbahçen të ngrejë çmimin.

Këshu, Klaudio Lotito ka vendosur të telefonojë Xho Baronen, i cili ka rolin e drejtorit sportiv te klubi i Firoentinës.

Gjatë thirrjes telefonike, kreu i bardhekaltërve i ka kërkuar Barones të heqin dorë dhe të dalin nga loja për Vedat Muriqin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bashkimi zyrtarizon trajnerin e ri

Bashkimi ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Skuadra nga Prizreni ka bërë të ditur se në pjesën e mbetur të edicioni trajner do...

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

Recent Comments