No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Asnjë nga Barcelona, Xavi zgjedh mbrojtësin dhe mesfushorin më të mirë

Asnjë nga Barcelona, Xavi zgjedh mbrojtësin dhe mesfushorin më të mirë

Xavi ka dhënë një intervistë mjaft interesante në lidhje me vlerësimet e tij të lojtarëve më të mirë të botës. Trajneri i Al Sadd ka folur për Kevin de Bruyne dhe mendon se është mesfushori më i mirë në botë.
“Kevin de Bruyne për mua është në një tjetër nivel. Ai arrin të bëjë diferencën. Është mesfushori më i mirë në botë dhe mos harroni se ka një moshë relativisht të re”.
Guardiola – “Pep është trajneri më i mirë në botë. Ai ka dhënë një shtysë futbollist. Ai është i mirë në atë që transmeton dhe mbetet lider”.
Mbrojtësi më i mirë – “Do të zgjidhja Van Dijkun për lidershipin e tij, fizikun dhe aftësitë teknike që ka”.
Jeta në Katar – “Të vija këtu mund të jetë një nga vendimet më të mira të jetës sime. Dua të përmend sigurinë e lartë, këtu nuk ka krime, ka ligje të forta dhe jeta për familje është fantastike. Njerëzit janë shumë të respektueshëm. Cilësia e jetës është fantastike. Gruaja ime është e lumtur, fëmijët e mi kanë lindur këtu. Stafi im është mirë. Jam i lumtur”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments