No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet biseda telefonike, Messi “gozhdon” Guardiolën me arsyen e tij / Topi...

Zbulohet biseda telefonike, Messi “gozhdon” Guardiolën me arsyen e tij / Topi i Artë në skenë

Lionel Messi ka patur një bisedë të gjatë me trajnerin Pep Guardiola për largimin e tij nga skuadra e Barcelonës. Argjentinasi i ka thënë ish-teknikut të tij se do të largohet nga katalanasit dhe do t’i bashkohet atij për të fituar dy topa të arta në vitet e ardhshme.
Gazetari i El Chiringuitos që punon vetëm me Barcelonën, Cristobal Soria, ka lëshuar një deklaratë të fortë. Ai ka theksuar se shtatshkurtri i ka kërkuar teknikut ta marrë në Angli. “Ju them se çfarë ndodhi. Të enjten e kaluar kur Messi vendosi të linte Barcelonën, ai mendoi për Manchester City-n dhe të fliste me Guardiolën.
“Messi dhe Guardiola folën në telefon dhe argjentinasi i tha: ‘Dua të fitoj dy Topa të Arta në dy vitet e ardhshme dhe mund ta bëj këtë vetëm me ty’. Kjo është faza e fortë që argjentinasi përdori për teknikun e “Qytetarëve” që ka nisur të lëviz

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Recent Comments