No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Werder nuk i jep leje, Rashica mungon në dy ndeshjet e radhës

Werder nuk i jep leje, Rashica mungon në dy ndeshjet e radhës

Bremen ka njoftuar se nuk e ka lejuar Milot Rashicën të shkojë te Kombëtarja e Kosovës.

Rashica u ftua nga selektori Bernard Challandes për dy ndeshjet e shtatorit të Kosovës, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Por për shkak të rrezikshmërisë që ka vendi i Kosovës nga koronavirusi, disa klube po hezitojnë t’i lejojnë lojtarët t’i bashkohen kombëtares dardane.

Një lajm i trishtë ky për trajnerin Challandes dhe mbarë Kosovën, pasi Rashica mbetet një lojtar kyç i ekipit nacional.

Në pritje për përgjigje nga klubet e tyre janë edhe lojtarët që luajnë në Zvicër.

Të shpresojmë për lajme të mira.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments