No menu items!
Ballina Opinione Rashica dhe të tjerët nuk duhet të mungojnë në tetor!!!

Rashica dhe të tjerët nuk duhet të mungojnë në tetor!!!

Shkruan: Florim Canolli
E kuptojme qe jemi ne kohe pandemie. Ndalesa per te mos luajtur me Kosoven per disa lojtare deri diku po mirekuptohet, edhe per faktin se jane dy ndeshjet e para te Liges se Kombeve qe ne kete edicion ka ndryshuar edhe ne format, duke u bere shume me i veshtire. POR, FFK, futbollistet, klubet ku luajne e ndoshta edhe organet shteterore duhet te fillojne urgjentisht pergatitjet per punen e “lejeve” per ndeshjen ndaj Maqedonise se Veriut. Duhet bere gjithcka, edhe te pamunduren, qe trajneri Challandes t’i kete lojtaret me te mire ne dispozicion. Futbollistet duhet t’i njoftojne klubet e tyre qe tani per rendesine e asaj perballje dhe duhet te sigurojne patjeter leje qofte edhe duke u karantinuar pas rikthimit. Duhet ta kemi te qarte, ndeshja ndaj Maqedonise se Veriut eshte me e rendesishmja ne karrieren e deritanishme te secilit lojtare te Kosoves. Dy fitore dhe Kosova eshte ne kampionat evropian, Enderr!! Do te ishte “kriminale” sikur klubet te veprojme ngjashem edhe ne muajin tetor dhe eventualisht te kete mungesa te rendesishme.

Duke shpresuar per permiresim te gjendjes pandemike dhe reflektim te te gjitha paleve deri atehere, tani e pergjithmone FORCA KOSOVA!

(Autori është komentator dhe gazetar i sportit)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments