No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti Ademi merr vlerësime maksimale për punën në FFK

Presidenti Ademi merr vlerësime maksimale për punën në FFK

Numri një i futbollit kosovar, Agim Ademi, ka marrë vlerësime maksimale në anketën e realizuar nga faqja në facebook “Perfaqesuesja e Kosoves – Dardanetë” që ka mbi 50 mijë ndjekës. Shumica e komentuesve e kanë vlerësuar me notë 10 menaxhimin që Ademi e ka bërë tash e dy vjet në Federatën e Futbollit të Kosovës. Në fakt, që nga zgjedhja e tij FFK ka arritur suksese të njëpasnjëshme, ku përveç rezultateve të Kombëtares Dardane, ka pasur ngritje edhe në futbollin vendor, si dhe përmirësim të dukshëm të infrastrukturës dhe ndërtim të shumë fushave të futbollit, raporton Futbolli.info. Tani fillon cikli i ri me shpresë për vazhdim të sukseseve, pasi në fillim të muajit të ardhshëm Kombëtaren e presin dy ndeshjet kundër Moldavisë dhe Greqisë, derisa për herë parë Superliga do të luhet me 10 skuadra, gjë e cila sigurisht do të ndikojë në rritje edhe më të madhe të cilësisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments