No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prekazi tregon pse nuk u ftua Sylisufaj

Prekazi tregon pse nuk u ftua Sylisufaj

Përfaqësuesja e Kosovës së shpejti do të ketë në radhët e saj një tjetër supertalent.

Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën dardane.

Gjithsesi, ai ishte pritur të ftohet nga Kosova për ndeshjen ndaj Anglisë U21, por për shkak të dokumentacionit ai nuk është pjesë e listës së publikuar sot.

Përzgjedhësi Prekazi ka treguar edhe arsyen pse Sylisufaj nuk është pjesë e listës së Kosovës.

“Ai nuk është ftuar për shkak të mos kompletimit të dokumentacionit”, ka thënë Prekazi për “Zeri.info”.

Sylisufaj më parë ka qenë edhe pjesë e Kombëtares U17 të Suedisë, derisa vlerësohet si njëri nga futbollistët më të talentuar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments