No menu items!
Ballina KRYESORE Arsenali fiton Superkupën, e mposht Liverpoolin pas penalltive

Arsenali fiton Superkupën, e mposht Liverpoolin pas penalltive

Arsenali ka triumfuar përballë Liverpoolit falë ekzekutimit të penalltive në Superkupën e Anglisë.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të barabartë 1:1.

Në pjesën e parë realizoi Pierre Emerick-Aubameyang (12’) një gol mjaft të bukur dhe më pas skuadra e Arteta pothuajse neutralizoi gjithçka në repartin defanziv.

Një moment shpërqëndrimi kushtoi Arsenalit, kur Takumi Minamino (73’) barazoi rezultatin, që doli të ishte rezultati final i takimit.

Në penallti më të saktë u treguan skuadra londineze, që triumfoi me rezultat 5:4, pasi Brewster i Liverpooli goditi transversalën.

Kjo ishte hera e 16-të që Arsenali fiton trofeun e ‘Community Shield’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments