No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARE: Thiago Silva firmos te Chelsea! Detajet dhe prapaskena e bukur… Firma...

ZYRTARE: Thiago Silva firmos te Chelsea! Detajet dhe prapaskena e bukur… Firma e hedhur në “shtëpinë e tij

hiago Silva zyrtarisht te Chelsea. Mbrojtësi brazilian ka firmosur kontratën 1+1 me 10 mln euro në sezon. Kurioz fakti se vizitat mjekësore dhe firma u hodhën në Milano, pikërisht aty ku u bë i madh duke veshur fanelën kuqezi.

Duke parë përpara sfidën e tij të re, Thiago Silva tha: “Jam shumë i lumtur që po bashkohem me Chelsea. Jam i kënaqur që jam pjesë e skuadrës së Frank Lampard për sezonin e ardhshëm dhe jam këtu për të synuar sfidat e klubit dhe krenar. Shihemi së shpejti tifozë të Chelsea, mezi pres të luaj në Stamford Bridge”.

Drejtoresha e Chelsea, Marina Granovskaia, komentoi kështu: “Jemi të kënaqur që mund të shtojmë në skuadër një futbollist me vlerë të klasit botëror si Thiago Silva. Duke performuar në nivelin më të lartë për shumë vite, nuk kemi dyshim se përvoja dhe cilësia e tij do të plotësojnë shumë talente emocionuese që tashmë kemi këtu. Shpresojmë se ai mund të shtojë disa trofe të rinj në listën e tij mbresëlënëse”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments