No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U tërhoq shorti për edicionin e ri edhe në Ligën e Femrave 

U tërhoq shorti për edicionin e ri edhe në Ligën e Femrave 

28 gusht, 2020 – Sot është tërhequr shorti edhe për kampionatin e ri në Ligën e Femrave, që pritet të nisë më 5 shtator, por që gjithçka varet nga vendimet e institucioneve të shtetit. Përfaqësuesit e klubeve i përshëndeti anëtarja e Komitetit Ekzekutiv dhe njëherësh kryetarja e Komisionit për futbollin e femrave, Vjollca Krasniqi, e cila kërkoi nga klubet organizim sa më të mirë në edicionin e ri, derisa shprehu keqardhje që KFF Feronikeli është tërhequr nga aktiviteti, duke pasur parasysh se kishte organizim të mirë dhe futbolliste mjaft cilësore. Ndërkaq, menaxherja e futbollit të femrave, Valbona Gashi Uka i njoftoi klubet për procedurën e shortit, derisa u diskutuan edhe çështje të cilat i preokupojnë klubet në situatën aktuale, kur ende autoritetet e vendit nuk kanë marrë vendim për lejimin e stërvitjeve.
Ndërkohë, pas tërheqjes së shortit në javën e parë u caktuan këto çifte:
Llapi – Vizioni
Jakova – Intelektualet
A&N – Mitrovica
Liria – Bazeli
Kosova – Kijeva
Malisheva pushon

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments