No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U bë tërheqja e shortit për Ligën e Dytë 

U bë tërheqja e shortit për Ligën e Dytë 

Sot në selinë e FFK-së në praninë e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv, Ismajl Ajeti, anëtarëve të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri në Ligën e Dytë. Në emër të presidentit Ademi dhe Komitetit Ekzekutiv të pranishmit i përshëndeti Ismajl Ajeti, i cili uroi klubet për edicion të mbarë dhe të suksesshëm, derisa KF Vjosa dhe KF Dushkaja u uroi mirëseardhje në këtë rang të garave. Edhe në këtë kampionat kjo ligë do t’i ketë 16 skuadra dhe do të zhvillohet me sistem të dyfishtë.
Në bazë të shortit në javën e parë, e cila planifikohet të nisë më 12 shtator, do të takohen:

Dardania – Rahoveci
Gjakova – Dardanët
Dukagjini – Fushë Kosova
Lepenci – Minatori
Galaksia – Behari
Dushkaja – Vjosa
Sharri – Rilindja
Bashkimi (K) – Vëllazëria

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments