No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Suarez në grepat e Juventusit

Suarez në grepat e Juventusit

Luis Suarez po largohet nga Barcelona ​​dhe kjo tani duket e sigurt. Uruguajani është në kërkim të një sfide të re dhe Juventusi ka vendosur kandidaturën e tij, duke kontaktuar përfaqësuesit e tij. Për “Zonjën e Vjetër” do të ishte një mundësi reale dhe e shkëlqyeshme e merkatos. Sulmuesi veteran ka luajtur gjashtë vitet e fundit me fanellën e Barcelonës. Tani duket se nuk ka vend në klubin e drejtuar nga Bartomeu, veçanërisht nëse Leo Messi do të “braktiste varkën”.
Pavarësisht nga Messi, megjithatë, mes Suarez dhe Barcelonës duket se është një cikël i mbaruar. Ai është 33 vjeç dhe ka një kontratë që teknikisht skadon në qershorin e ardhshëm. Pra, me siguri nuk do të ishte problem shuma e parave për të marrë kartonin e tij. Diskursi mbi pagën është krejt i ndryshëm. Suarez aktualisht fiton rreth 11, 12 milionë euro në sezon te Barcelona.
Juventusi do ta merrte si zëvendësues të Gonzalo Higuain, i cili nuk bën pjesë në planet e Pirlos. Suarez ka kërkuar një pagë të veçantë nga Barcelona, ​​padyshim më të madhe se ajo që klubi katalan do të dëshironte t’i jepte. Juventusi para së gjithash është duke pritur të kuptojë qartë se si “Pistolero” mund të ndahet nga Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments