No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i FFK-së: Kryeministrit i kërkova lejimin e stërvitjeve për klube dhe...

Presidenti i FFK-së: Kryeministrit i kërkova lejimin e stërvitjeve për klube dhe shkolla të futbollit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka zhvilluar sot një takim të profilit të lartë.

Ademi u prit nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti. Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Ademi njoftoi se nga Hoti ka kërkuar lejimin e stërvitjeve për shkollat dhe klubet e futbollit.

Postimi i plotë:

“Miq të dashur, sot, së bashku me nënkryetarin Bakir Burri, sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu dhe drejtuesit e “Dardanëve” ishim në takim tek kryeministri i vendit, Avdullah Hoti.

Presidenti Ademi dhe kryeministri Hoti

Gjatë këtij takimi, e falënderova kryeministrin Hoti për mbështetjen që institucionet e vendit i japin FFK-së dhe futbollit në përgjithësi. Me kryeministrin diskutuam për gjendjen aktuale rreth pandemisë, për dëmet që iu shkaktuan klubeve tona pjesëmarrëse në garat evropiane, për dy ndeshjet e radhës të Kombëtares, si dhe për nevojën e investimeve në infrastrukturën e stadiumeve të qyteteve dhe menaxhimin e objekteve sportive, me theks të veçantë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’.

Po ashtu, kryeministrin e njoftova për përgatitjet rreth fillimit të kampionatit të ri, me ç’rast e adresova edhe kërkesën për lejimin e stërvitjeve për klubet dhe shkollat e futbollit, e cila ndërlidhet ngushtë me fillimin e kampionatit në kohën e paraparë më 12 shtator. A. A.”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Recent Comments