No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi dhe Ronaldo, bashkë te Juve? Cuadrado ndez ëndrrat e bardhezinjve…

Messi dhe Ronaldo, bashkë te Juve? Cuadrado ndez ëndrrat e bardhezinjve…

Ku do të përfundojë Leo Messi? “Hiti” i merkatos së kësaj vere konsiderohet padyshim e ardhmja e yllit argjentinas. Thuhet se është afër Manchester City, por e ëndërrojnë edhe klube të tjera. Dikush, duke ëndërruar ta shohë duet me Cristiano Ronaldon, përmend edhe emrin e Juventusit.
Juan Cuadrado, megjithatë, nuk e imagjinon personalisht të ndodhë diçka e tillë, në një intervistë për “ESPN Nexo”: “Unë nuk mund ta imagjinoj, të jem i sinqertë. Megjithatë, në futboll nuk ka asgjë të ndaluar, të paarritshme. Ashtu si me Cristiano, shumë njerëz nuk besonin se ai do të arrinte te Juventusi. Në fakt, ai është me ne prej dy vitesh”.
Cuadrado, gjithashtu, foli për jetën e re nën drejtimin e Andrea Pirlos, pasi luajti një sezon të shkëlqyeshëm me Maurizio Sarri: “Unë nuk kam pasur asnjë shans të flas me të deri tani. Me njohuritë e tij mbi futbollin dhe talentin që pati në fushë, ai do të na ndihmojë të fitojmë shumë tituj”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments