No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Icardi kthehet tek Interi,PSG i plotëson dëshirën.

Icardi kthehet tek Interi,PSG i plotëson dëshirën.

Pas mbarimit të huazimit dhe blerjes përfundimtare nga Interi, PSG përqendrohet fuqishëm te Mauro Icardi, edhe nëse për të thënë të vërtetën në dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kampionëve, argjentinasi mbeti në pankinë. Por, pas largimit të Edinson Cavani, ai është qendërsulmuesi i parë i PSG-së. Dhe si demonstrim i faktit, që Icardi është në qendër të projektit parizien, klubi i dhuron fanellën me numër 9 ish-kapitenit të Interit.

Fanellë që deri më tani i përkiste Edinson Cavani. Icardi lë kështu numrin 18, i cili e shoqëroi atë në sezonin e parë si lojtar i PSG. Megjithatë, ishte një vit i rëndësishëm për të, duke qenë se fitoi titujt e parë të karrierës, Ligue 1 dhe dy kupat kombëtare. Tani, një kapitull i ri nis për të me fanellën numër 9, e njëjta që e kishte dalluar atë në shumë vite të kaluara tek Interi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments