No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U hodh shorti edhe për Ligën e Parë

U hodh shorti edhe për Ligën e Parë

Pas tërheqjes së shortit për Superligë, është tërhequr edhe shorti për edicionin e ri në Ligën e Parë për të dyja grupet, që sivjet do të zhvillohet me sistem me tri faza dhe që planifikohet të nisë më 12 shtator. Të pranishëm në tërheqje të shortit ishin anëtarët e Komisionit të Garave dhe përfaqësuesit e klubeve.

Fillimisht u bë tërheqja e shortit për Grupin A, ku në xhiron e parë do të takohen:
Istogu – Liria
Vushtrria – A&N
Vëllaznimi – Dukagjini
Drenasi – Trepça
Malisheva – Onixi

Ndërkaq, më pas tërheqjes së shortit për Grupin B, në xhiron e parë do të takohen:
Vllaznia – Flamurtari
Ramiz Sadiku – Kika
Dardana – 2 Korriku
Ferizaj – KEK-u
Ulpiana – Vitia

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments