No menu items!
Ballina KRYESORE U hodh shorti, Drita e nis me Llapin

U hodh shorti, Drita e nis me Llapin

Sot në selinë e FFK-së në prani të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri 2020/21 në Superligë. Fillimisht të pranishmit në emër të presidentit Agim Ademi i përshëndeti kryetari i Komisionit të Garave, Abdyl Bellopoja, i cili uroj klubet për një edicion të mbarë, teksa i njoftoi edhe për ndryshimet në sistemin e garave në elitë, që sivjet do të zhvillohet me 36 xhiro me sistem të katërfishtë. Ndërkohë, në bazë të tërheqjes së shortit, në xhiron e parë që planifikohet të nisë më 12 shtator, do të takohen:

Drita – Llapi
Trepça’89 – Arbëria
Prishtina – Drenica
Besa – Ballkani
Feronikeli – Gjilani

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bashkimi zyrtarizon trajnerin e ri

Bashkimi ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Skuadra nga Prizreni ka bërë të ditur se në pjesën e mbetur të edicioni trajner do...

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

Recent Comments