No menu items!
Ballina SUPERLIGA Sebino Plaku braktis Gjilanin, në kërkim të sfidave të reja

Sebino Plaku braktis Gjilanin, në kërkim të sfidave të reja

Sebino Plaku nuk do të jetë më pjesë e SC Gjilanit.
Lajmi është konfirmuar nga vet sulmuesi me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Më poshtë postimi i Plakut:

“Kjo Perjudhë e të qenurit në ekipin e gjilanit ishte veç se pozitive.

Do e kujtoj si një perjudhë tranzicioni në ekip,me shum ngjarje brënda,prap sê prapi morëm maximumin,duke arritur te dytet ne ligë,dhe mbërritjen ne Kupat e Europes.

Ky ishte dhe objektivi im personal me ardhjen në ktë ekip.

Jam munduar kontriboj e te ndihmoj ekipin në të gjitha menyrat,dhe jam krenar per aq sa arritem.

Nuk arritem te biem dakord mes paleve! I uroj vetëm sukses,dhe te mira klubit gjilani,presidentit,stafit drejtues,lojtareve,tifozave,dhe qytetareve të gjilanit, zoti ju rujt te gjithve.
Tashme Ne kerkim te sfidave te reja”, shkruan Plaku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments