No menu items!
Ballina SPORTE TJERA NBA në kaos, sezoni sërish pezull, lojtarët refuzojnë të luajnë!

NBA në kaos, sezoni sërish pezull, lojtarët refuzojnë të luajnë!

Pas bojkotit të 3 ndeshjeve të pesta çerekfinale play off ditën e sotme e ardhmja e sezonit 2019-2020 në NBA është ende në dilemë. Sot do të luhen 3 ndeshje të tjera, por nuk është vendosur ende se çfarë do të ndodhë.

Në orën 17:00 me kohën tonë pritet një takim i shoqatës së lojtarëve për të diskutuar. Po në atë orë do të zhvillohet edhe një takim mes pronarëve të NBA-së me komisionerin Adam Silver për të kuptuar se çfarë do të ndodhë më tej.

Duket se gjithçka është në dorën e lojtarëve, që refuzojnë të luajnë, pasi protestat e deritanishme pas rastit të parë të George Floyd nuk dhanë asnjë efekt. Rasti i fundit i racizmit me Jakob Blake ka rikthyer këtë çështje në plan të parë dhe NBA vendos të ndryshojë kursin.

Lojtarët e Lakers dhe Clippers, dy skuadrat e Los Anxhelosit, janë takuar mes tyre dhe kanë rënë dakord që të mos e rinisin sezonin. Në krye të protestës së dy skuadrave kaliforniane janë yjet LeBron James dhe Kawhi Leonard. Ata janë gati ta mbyllin që këtu këtë sezon, të ndërprerë edhe në mars për shkak të pandemisë.

Gjithsesi, për momentin nuk është vendosur asgjë konkrete nga lojtarët, që nuk kanë një plan. Por duket se NBA është gati të nisë një revolucion të ri në sport dhe më gjerë, ku lojtarët do të jenë në vijën e parë të betejës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments