No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milani dhe Raiola në tavolinë, merret vendimi përfundimtar për Ibrën

Milani dhe Raiola në tavolinë, merret vendimi përfundimtar për Ibrën

Sky Sport e konsideron të kryer rinovimin e Zlatan Ibrahimovicit me skuadrën e Milanit. Prestigjozja italiane bën me dije se palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe gjiganti i sulmit do të jetë pjesë e ekipit.
Suedezi ka hedhur firmën në kontratë deri në vitin 2021. Ai do të jetë sulmuesi kryesor i “Djallit” dhe për sezonin e ardhshëm. Shtatlarti rinovoi pas shumë bisedimeve mes tij dhe klubit.
Agjenti Mino Raiola u mundua që të mbante peshë tifozët deri në momentet e fundit, por tashmë gjithçka është zgjidhur. Dëshira e trajnerit Stefano Pioli është realizuar dhe Ibra do të udhëheqë ekipin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments