No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Largim drejt PSG, flet Ronaldo: Dua të pushtoj Europën dhe botën!

Largim drejt PSG, flet Ronaldo: Dua të pushtoj Europën dhe botën!

Cristiano Ronaldo duket më i motivuar se kurrë dhe i ka objektivat e qarta për sezonin e ardhshëm. Ai ka bërë një postim të gjatë në Instagram ku tregon se është gati për të pushtuar Europën dhe botën.
“Po bëhem gati që të luaj sezonin tim të tretë si bardhezi. Shpirti dhe ambiciet e mia janë në majë, si gjithmonë. Qëllimet, fitoret, angazhimi, dedikimi dhe profesionalizmi. Me të gjithë fuqinë time dhe me ndihmën e çmuar nga shokët e mi të skuadrës dhe i gjithë stafi i Juventusit, ne po punojmë sërish për të pushtuar Italinë, Europën dhe botën.
“Të thyejmë rekorde. Të kapërcejmë pengesat. Të fitoj tituj dhe të arrij qëllimet e mia personale. Të bëj më shumë dhe më mirë dhe njëherë. Të arrijmë më lart të kemi sukses në të gjitha sfidat që mund të vijnë në rrugën tonë.
“Të bëjmë çdo vit më të mirë se atë që kaluam dhe të fitojmë gjithçka për tifozët dhe mbështetësit tanë. Të mbajmë pasionin unik të Juventusit dhe të rishkruajmë historinë, duke rritur emrin tonë, vlerat dhe standertet tona sa më shumë të mundemi”, – shkruan CR7.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

Recent Comments