No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndeshja Gjilani - Apoel transmetohet në RTK

Ndeshja Gjilani – Apoel transmetohet në RTK

Skuadra nënkampione e Kosovës, Gjilani do ta vazhdojë paraqitjen e saj në Europa League këtë të enjte, kur në stadiumin “Fadil Vokrri” do të jetë nikoqire e skuadrës së famshme qipriote, Apoel Nicosia.

Radio Televizioni i Kosovës i ka siguruar të drejtat ekskluzive të kësaj ndeshje, e cila do të transmetohet me fillim në orën 19.00, derisa para dhe pas ndeshjes do të ketë emision me mysafirë të ftuar dhe lidhje direkte nga stadiumi për ta parashikuar dhe më pas për ta analizuar ndeshjen.

Gjilani në rrethin parakualifikues shënoi fitore ndaj skuadrës nga San Marino, Tre Penne, me rezultat 3:1, por tani përballë do të ketë një skuadër të nivelit tjetër. Gjithsesi, dëshira dhe optimizmi për sukses në kampin gjilanas është i madh, andaj edhe emocionet e kësaj sfide nuk do të mungojnë, ndonëse ndeshja luhet pa praninë e tifozëve. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments