No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Mezani optimist para duelit me Apoelin

Mezani optimist para duelit me Apoelin

Gentian Mezani ka dalë në konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme me APOEL Nikosian e Qipros.

Takimi zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë dhe vlen për rrethin e parë kualifikues të Ligës së Evropës.

Në taborin gjilanas janë shprehur optimist se mund të kalojnë tutje, pavarësisht cilësive që ka kundërshtari.

“Optimizmi gjithmonë vlenë. E dimë që kemi të bëjmë me një skuadër shumë të fortë dhe që ka një buxhet shumë herë më të madh se ne”, ka thënë Mezani, raporton Olle.

“Kemi parë disa lojë të Apoelit. Nuk është ai Apoeli i mëparshëm dhe mendoj se duke parë nivelin e kampionatit që luan, padyshim që është në nivel më të lartë se ne”, shtoi ai.

Skuadra më pas ka dalë në stadiumin Fadil Vokrri për të kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme

Takimi i nesërm fillon në ora 19:00 dhe luhet pa shikues. Fituesi kualifikohet tutje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments