No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Lirim Kastrati shënon gol në Ligën e Kampionëve

Lirim Kastrati shënon gol në Ligën e Kampionëve

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, ka shënuar gol me Dinamo Zagrebin kundër ekipit rumun Cluj në raundin e dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve.

Kastrati hyri në lojë në minutën e 54. Golin ndërkohë e realizoi 12 minuta para fundit të kohës së rregullt.

Takimi mes Clujit dhe Dinamo Zagrebit tashmë ka hyrë në vazhdime pasi 90 minutat e kohës së rregullt përfunduan baras 2:2.

Që nga minuta e 51-të, Dinamo mbeti me një futbollist më pak në fushë, pasi Theophile-Catherine u ndëshkua me karton të kuq.

Kastrati 21-vjeçar sezonin e kaluar e mbylli me 11 gola e 7 asistime sa ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit.

Nënshkroi me Dinamo Zagrebin, por mbeti te Lokomotiva si i huazuar. Sivjet në edicionin e ri në elitën e futbollit kroat ka zhvilluar dy ndeshje. Është edhe pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments