No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kandidati për president te Barcelona: Messi qëndron me një kusht!

Kandidati për president te Barcelona: Messi qëndron me një kusht!

“Messi qëndron nëse Bartomeu largohet”, këto janë fjalët e kandidatit për president të Barcelonës, Victor Font. Mesazhi i tij është i qartë dhe kërkon largimin e menjëhershëm të presidentit aktual.

Zërat për një largim të mundshëm të lojtarit sa vijnë dhe shtohen, ndërkohë që drejtuesit dhe tifozët kërkojnë që ai të qëndrojë të paktën dhe një sezon. “Nëse ka ndonjë shans që Messi të qëndrojë, sado i vogël të jetë ai, është nëpërmjet dorëheqjes së Bartomeut.

Leo ka njëzet vite që është këtu dhe marrja e këtij vendimi tregon qartë se sa i zhgënjyer është nga klubi.  Bordi drejtues mori një goditje të madhe pas humbjes 8-2 kundër Bayernit, por goditja e vërtetë qenka kjo. Nëse ai largohet atëherë kjo do të mbahet mend gjithmonë në CV-në e tyre,” deklaron spanjolli në Radion “Onda Cero”.

“Messi është një legjendë e Barcelonës dhe nuk mund ta imagjinoj që largimi i tij të përcaktohet nga gjykatat. Shpresoj për të mirën e klubit që ne të dimë si të sillemi me largimin e tij. Vendimi i Leos për t’u larguar jam i sigurt që nuk ka ardhur nga humbja në Lisbonë. Ne kishim kohë që e kishim paralajmëruar diçka të tillë,” mbyll Font.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Djaloshi i hekurt nga Prishtina po e synon pushtimin e Europës

Edhe pse një vendi vogël, madje edhe i izoluar nga Europa, Kosova vazhdon të shkëlqej në kontinentin e vjetër kur është në...

Recent Comments