No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus harron Pogbanë, planifikon shkëmbimin me yllin e Atleticos

Juventus harron Pogbanë, planifikon shkëmbimin me yllin e Atleticos

Drejtuesit e Juventusit janë futur në merkato për një mesfushor dhe në listën e dëshirave të Andrea Pirlos deri më tani janë dy emra. Objektivi i parë është Paul Pogba. Rikthimi i francezit në Torino nuk është një operacion i lehtë pasi fillimisht duhet të largohet Paulo Dybala, për të siguruar kështu paratë e mjaftueshme për kampionin e botës.

Emri i dytë në listë është mesfushori i Atletico Madrid, Thomas Partey. Sipas raportimit të “Tuttosport”, 27-vjeçari shikohet si përforcimi i duhur për mesfushën e “Zonjës së Vjetër”. Juventus po planikon një ofertë ndaj madrilenëve, ku në të do të përfshihet dhe kartoni i Federico Bernardeschit.

Ish-sulmuesi i Fiorentinës pëlqehet nga Diego Simeone dhe në takimin e fundit mes tyre ai u impresionua nga paraqitja e italianit. Kartoni i Thomas vlerësohet diku te 50 milionë euro, por me futjen e Bernardeschit në lojë kjo shifër do të ulej shumë. Mbetet për tu parë nëse dy klubet do të gjejnë gjuhën e përbashkët, ashtu siç ndodhi me Pjanic dhe Arthur Melon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments