No menu items!
Ballina KRYESORE FFK: Po e presim lejen për nisjen e stërvitjeve dhe të kampionatit

FFK: Po e presim lejen për nisjen e stërvitjeve dhe të kampionatit

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, sot, mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi për gjendjen në futbollin e Kosovës në rrethanat aktuale si dhe përgatitjet për fillimin e edicionin e ri 2020/2021.

KE e vlerësoi gjendjen si të rënduar nga Covid-19, ndaj do të përpiqet që të ndihmojë klubet brenda mundësive dhe hapësirës që do të ketë.

Në këtë drejtim KE konstatoi se FFK-ja ka bërë dhe po bën të gjitha përgatitjet e nevojshme për edicionin e ri, gjithnjë duke u bazuar në Udhëzimet e IKSHP-së, si dhe standardeve e kritereve të vendosura nga UEFA si dhe vet Protokollin e FFK-së.

Kështu që, FFK-ja është e gatshme për fillimin e garave dhe vetëm po pritet leja nga Ministria e Shëndetësisë dhe Ministria e Sportit për lejimin e stërvitjeve për klubet në të gjitha rangjet. Po ashtu KE shqyrtoi edhe përgatitjet për ndeshjet e shtatorit të Kombëtares A, Kombëtares U21  dhe Kombëtares A në konkurrencën e femrave, duke konstatuar se të gjitha përgatitjet janë kryer në përputhje me të gjitha kriteret, sidomos ndeshjet si vendas ku është përgatitur stadiumi “Fadil Vokrri” sikur fusha ashtu edhe infrastruktura brendshme e nevojshme në harmoni me standardet dhe kriteret që kërkojnë masat e Anti-Covid të IKSHP-së dhe UEFA-s për ndeshje ndërkombëtare.

 KE miratoi edhe Aktet normative që rregullojnë garat për edicionin e ri dhe po ashtu emëroi Komisionet relevante që nevojiten para fillimit të garave. Kështu që Komisioni i garave të Superligës dhe Ligës së parë do të drejtohet nga:

Abdyl Bellopoja, kryetar

Isak Ejupi, anëtar dhe

Agim Kastrati, anëtar

Komisioni për infrastrukturë është i njëjti nga viti i kaluar, të cilit i prinë Isak Rakovica.

KE shqyrtoi edhe ankesat dhe parashtresat drejtuar këtij organi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments