No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Edhe Setién si Messi, i dërgon “burofax” Barcelonës. Ja çfarë i kërkon

Edhe Setién si Messi, i dërgon “burofax” Barcelonës. Ja çfarë i kërkon

Gjërat mund të bëhen mirë, keq ose si te Barcelona aktualisht, mish-mash. Nëse të martën pasdite, në zyrat e klubit mbërriti “burofaksi” më i rëndësishëm në histori, në të cilin kapiteni dhe emblema e një gjenerate të tërë, Leo Messi, komunikoi dëshirën e tij për t’u larguar, duke përfituar nga një klauzolë e njëanshme çliruese, një tjetër “burofax” ka mbërritur në të njëjtën adresë. Në këtë rast, autori i tij nuk ishte aq i rëndësishëm, por në çdo rast emri nuk kaloi pa u vënë re midis punonjësve të klubit, pasi ishte Quique Setién.
Sipas RVV, ish-trajneri i Barçës pretendon përmes avokatëve të tij, dhe përmes “burofax”-it që klubi t’i njoftojë zyrtarisht shkarkimin, në mënyrë që të fillojë procedurat për të gjetur një ekip të ri. Klubi Blaugrana iu përgjigj Setién se e merrte këtë “burofax” si një gjest të mirë dhe se do të përpiqet ta zgjidhë këtë situatë “në kohën dhe në mënyrën e duhur”. Ajo që duket qartë është shkalla e konfuzionit, në të cilin është futur klubi katalanas, pas poshtërimit 8-2 në Lisbonë, më 14 gusht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments