No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Me tërë potencialin jam i fokusuar te Kombëtarja, klubet dhe kampionati!

Ademi: Me tërë potencialin jam i fokusuar te Kombëtarja, klubet dhe kampionati!

Gjykata Supreme dje ka publikuar vendimin për kthim në rigjykim të rastit ndaj presidentit të Federatës të Futbollit të Kosovës, Agim Ademit, gjë e cila ia mundëson atij vazhdimin e qetë të mandatit në krye të institucionit drejtues të futbollit vendor.

Dhe pashmangshëm ky vendim ka bërë që tani numri një i FFK-së të vazhdojë punën më i qetë dhe të përqendrohet plotësisht në zhvillimin e futbollit. Një gjë të tillë Ademi e ka bërë edhe nëpërmjet një postimi në profilet zyrtare në rrjete sociale.
“Me tërë potencialin tim jam i fokusuar tek Kombëtarja dhe ndeshjet e saj. Klubet dhe problemet e tyre. Kampionati i ri dhe sfidat e tij”, është shprehur Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Vazquez i thotë “Jo” Realit, dy klube italiane pas tij

Sulmuesi anësor spanjoll Lucas Vasquez është një tjetër emër që pritet të lërë Realin e Madridit në fund të sezonit. Futbollisti 29-vjeçar ka një...

Sot dy ndeshje në elitë

Java e 23-të e Superligës së Kosovës në futboll do të hapet të premten me dy duele. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje...

Recent Comments