No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi dhe Challandes në darkë të përbashkët, dakordohen për të ardhmen

Ademi dhe Challandes në darkë të përbashkët, dakordohen për të ardhmen

Presidenti i FFK-së Agim Ademi ka darkuar me përzgjedhësin e Kombëtares, Bernard Challandes, i cili ka arritur sonte në Kosovë. Gjatë kësaj darke është biseduar për gjendjen e tanishme, për futbollistët dhe për dy ndeshjet e radhës të Dardanëve në Ligën e Kombeve kundër Moldavisë dhe kundër Greqisë. Përzgjedhësi Challandes përgëzoi presidentin Ademi për të arriturat dhe punën e bërë dhe e uroj për tejkalimin e situatës rreth procesit gjyqësor, gjë e cila ia mundëson përqendrimin e plotë në procesin e zhvillimit dhe progresit të futbollit kosovar. Presidenti Ademi dhe përzgjedhësi Challandes u dakorduan për punën e përbashkët në prag të dy ndeshjeve të rëndësishme dhe u shprehën të gatshëm për sfidat e radhës dhe optimistë për të vazhduar përpara me krenari e përgjegjësi në realizimin e sukseseve të reja. Zvicerani ende nuk e ka vazhduar kontratën me Dardanët, por duket se disponimi për të vazhduar ecjen së bashku ekziston tek të dyja palët.
Challandes, të hënën, do të mbajë konferencë për media në prag të udhëtimit në Itali për ndeshjen kundër Moldavisë, derisa futbollistët dardanë do të grumbullohen po këtë ditë në “Emerald”. Ndeshja Moldavi – Kosovë zhvillohet më 3 shtator në Parma, derisa tri ditë më vonë në stadiumin “Fadil Vokrri” Dardanët presin Greqinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments