No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zbulohet arsyeja e mungesës së Vedat Muriqit

Zbulohet arsyeja e mungesës së Vedat Muriqit

Bernard Challandes ka zbuluar listën e Kosovës për dy ndeshjet e shtatorit, që zhvillohen në kuadër të Ligës së Kombeve, e ku mungojnë Vedat Muriqi dhe Edon Zhegrova.
Sulmuesi prizrenas, i cili së shpejti pritet t’i bashkohet Lazios, ka pësuar një lëmdim para tri ditësh dhe kjo është arsyeja që nuk është në listën e Challandesit.
Një gjë të tillë e ka bërë të ditur menaxheri i Kombëtares, Bajram Shala.
“Muriqi e ka pësuar një lëndim dhe kjo është arsyeja e mungesës së tij”, ka deklaruar Shala. Ndërkaq, Zhegrova duket se është lënë jashtë listës për shkak se nuk ka lojë që shumë kohë.
Më 3 shtator, Kosova takohet me Moldavinë në Itali, ndërsa tri ditë më vonë pret Greqinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FBK e nominon Linda Shalën për kryetare të KOK-ut

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot më 8 mars e ka zyrtarizuar nominimin e nënkryetares së Bordit të FBK-së, Linda Shala...

Zymberi i Dritës godet Duron: Po mundohet ta shpikë ujin e nxehtë!

Drita ka marrë një tre pikësh të artë nga udhëtimi në Drenas. Gjilanasit triumfuan me rezultat minimal 0-1 falë një goli të shënuar nga Festim...

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Recent Comments