No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tirana e pafat, shtyllë po, gol jo - Zvezda kalon tutje

Tirana e pafat, shtyllë po, gol jo – Zvezda kalon tutje

Shtylla e mallkuar… Nëse Ernest Muçi në minutën e 59-të do ta kishte çuar në rrjetë atë top diagonal që iu përplas portierit në trup dhe më pas i erdhi në ndihmë shtylla pingule, tani do të kishim një festë kombëtare. Por jo, këshillat e Gvozdenoviçit për të sulmuar nga ajri u bënë punë serbëve. 

bandicam 2020-08-25 21-26-38-759

Tirana u eliminua nga Crvena Zvezda pasi humbi me rezultatin 1-0. Kampionët e Shqipërisë ikin me kokën lart nga Champions, sepse luajtën si të barabartë me një kundërshtar që ka 20-fishin e buxhtetit të tyre. Keqardhje e madhe, por futbolli është i pamëshirshëm. Nuk mund të krijosh aq shumë raste ndaj një skuadre më të madhe dhe të shpërdorosh një rast tjetër si ai i Kobinasë. Është ligji i pamëshirshëm: kur nuk shënon, do ta pësosh.

bandicam 2020-08-25 21-19-56-938

Në momentin më të mirë të FC Tiranës, ku Muçi goditi shtyllën shënoi Crvena Zvezda. Ky gol mjaftoi që kampioni shqiptar të eliminohet nga Liga e Kampionëve

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-0, ku posedimin e pati më shumë kampioni serb por që nuk arrinte që t’i konkretizonte ato me ndonjë finalizim të saktë.

Megjithatë, Tirana pati disa kundërsulme dhe po ashtu pati disa goditje të forta në portë.

Në pjesën e dytë Tirana ishte më e mirë dhe Muçi goditi shtyllën në minutën e 60. Pikërisht në këto momente për Zvezdën akordohet një goditje nga këndi.

Katai asistoi për Tomane, i cili me kokë arriti që të shënoi gol dhe ta kalojë në epërsi Crvena Zvezdën.

Tirana u mundua që ta barazojë rezultatin por pa sukses, edhe pse kishte dy mundësi tjera të mira për barazim por nuk i shfrytëzoi si duhet.

Megjithatë, Tirana na bëri krenarë, sepse luajti me zemër në fushë dhe dha gjithçka nga vetja. Nuk e deshi fati as në minutën e 93-të, kur topi shkon pranë vijës fatale të porëts serbe, por serbët arrijnë të largojnë. Tani duhet të fokusohet te Liga e Europës, pasi bardheblutë kanë shansin që të luajnë në turin e tretë. Kundërshtarin do ta mësojnë pas shortit që hidhet më 1 shtator.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments