No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tirana - C.Zvezda, ja formacionet zyrtare

Tirana – C.Zvezda, ja formacionet zyrtare

Tirana luan sot në orën 20:00 një ndeshje të madhe kundër Crvena Zvezdës, në raundin e dytë eliminator të UEFA Champions League, sfidë kjo që transmetohet drejtpërdrejt në TV Dukagjini.

Rivali, është i kalibrit shumë cilësor, por besimi dhe optimizmi në kampin bardheblu ekziston, duke pasur parasysh faktin se kjo sfidë luhet në Tiranë, në “Air Albania Stadium”.

Dy trajnerët, Emanuel Egbo dhe Dejan Stankovic, kanë zgjedhur titullarët e tyre. Tirana vjen si gjithmonë me modulin 4-2-3-1. Në portë, Lika, ndërsa në mbrojtje Toshevski, Vangjeli, Najdovski dhe Hoxhallari në vend të Ismajlgecit.

Çelhaka dhe Batha para mbrojtjes, ndërsa Torassa, Cale dhe Cobbinah, do të mbështesin sulmuesin e talentuar bardheblu, Ernest Muçi.

TIRANA (4-2-3-1): Lika, Toshevksi, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Torassa, Cale, Muçi. Trajner: Emanuel Egbo

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan, Gobeljic, Pankov, Milunovic, Degenek, Sanogo, Ben Nabouhane, Nikolic, Kanga, Katai, Tomane. Trajner: Dejan Stankovic

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments