No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi kundër Barcelonas, sipas argjentinasit klauzola 700 mln euro tani s'është në...

Messi kundër Barcelonas, sipas argjentinasit klauzola 700 mln euro tani s’është në fuqi!

Lionel Messi e ka informuar Barcelonën me faks se dëshiron të largohet nga klubi gjatë kësaj merkatoje dhe se ai dëshiron ta bëjë këtë duke përdorur klauzolën në kontratë e cila, në fund të çdo sezoni, do ta lejonte atë të largohej falas.

Sipas Sport, pavarësisht se Barcelona e konsideroi klauzolën e skaduar në qershor, për lojtarin sezoni përfundoi në gusht dhe për rrjedhojë vetë afati do të kishte kaluar në 31/08.

Nëse “pleshti” do të kishte të drejtë, klubi që dëshiron ta blejë atë nuk do të duhet të paguajë 700 milion euro të klauzolës së prishjes së kontratës, por vetëm rrogën e futbollistit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments