No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi kërkon zyrtarisht largimin, Barça kërcënon me gjyq!

Messi kërkon zyrtarisht largimin, Barça kërcënon me gjyq!

Lionel Messi i thotë lamtumirë Barcelonas. Bomba është hedhur dhe po bën xhiron e botës, por sipas “Sport”, klubi katalanas do të mbetet i vendosur që klauzola e lirimit prej 700 milion eurosh është akoma e vlefshme me palët dhe për këtë arsye çështja mund të përfundojnë në gjykatë, duke pasur parasysh që argjentinasi ka kërkuar zyrtarisht të ndërpresë në mënyrë të njëanshme kontratëb sipas një klauzole të kontratës të firmosur vite më parë.

Për klubin katalan, një klauzolë e tillë ekziston por ajo ka skaduar tashmë qershorin e kaluar. Sakaq, presidenti Bartomeu ka mbledhur Këshillin Administrativ të klubit në mënyrë urgjente.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Nuhiu thotë se Drita nuk është nën presion

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka vlerësuar fitoren e arritur ndaj Besës së Pejës, të dielën (3:1). Kampionia në fuqi është kthyer te...

Recent Comments