No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Mërgim Vojvoda zbret në Torino

Mërgim Vojvoda zbret në Torino

Mërgim Vojvoda ka zbarkuar në Torino. Mbrojtësi i krahut të djathtë kërkohej edhe nga Atalanta, por “demat” ishin më konkretë dhe bënë ofertën e duhur për anësorin e Kosovës.

5.5 milionë euro për Standard Liege, që 20 për qind të kësaj shume duhet t’ia japin Mouscrone. Vojvoda është fotografuar në Torino tashmë, së bashku me menaxherin Adrian Aliaj.

Më parë vlonjati ka transferuar në Serie A edhe mbrojtësin Amir Rrahmani, i cili pas një sezoni me Hellas Verona u shit te Napoli për 14 milion euro.

Vojvoda, pasi ka zbarkuar në aeroport, ka thënë fjalët e para dhe shprehet se mezi pret ta nisë këtë sfidë të re me Torinon në Serie A.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments