No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFSHGJ uron presidentin e FFK-së për vendimin e Supremes

FFSHGJ uron presidentin e FFK-së për vendimin e Supremes

Kryetari i Kuvendit zgjedhor të Federatës së Futbollit Shqiptar në Gjermani, Ruzhdi Statovci, ka uruar kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademin, për vendimin e Gjykatës Supreme të Kosovës.

Supremja vendosi sot që rasti Ademi të kthehet në rishqyrtim nga Prokuroria e Kosovës.

“Lajmi për rikthimin e gjykimit nga fillimi, ndaj presidentit të FFK-së është lajm i mirë jo vetëm për te (Agim Afemin) por për familjen, miqët e tij, FFK-në dhe futbollin e Kosovës. Ky lajm i mirë vjen pas lajmit të para pak ditësh kur edhe prokuroria zvicërane hodhi poshtë aktakuzën ndaj presidentit të FIFA-s, z. Giani Infantino.

Ky vendim është ai që gjithmonë e kemi dashur dhe e kemi besuar e që më në fund po del në dritë. Tash dëshirojmë që vendimi i ardhshëm i gjykatës të jetë në favor tuajin, tonin e të futbollit të Kosovës, qe ti të mbetesh në krye të FFK-së dhe ta udhëheqesh atë me suksese edhe më të mëdha se sa deri më tash.

Ky lajm do të duhet të jetë i mirëseardhur për çdokënd që ia do të mirën futbollit të Kosovës. Prandaj i nderuari Ademi ju përgëzojmë për këtë vendim të Supremes dhe urojmë që procesi i përsëritur të mbyllet në dobi tuajen. Jemi te bindur se kjo do të ndodhë Urime Z. Agim Ademi dhe ju dëshirojmë suksese edhe më të mëdha për ju, për FFK-në dhe për futbollin e sportin e Kosovës”, thuhet në letrën e kryesisë, ryesia e FFSHGJ Ruzhdi Statovci, kryetar”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments