No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Challandes zbulon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e shtatorit

Challandes zbulon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e shtatorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka shpallur listën e futbollistëve për dy ndeshjet e shtatorit në kuadër të edicionit të ri të Ligës së Kombeve, kundër Moldavisë, më 3 shtator dhe kundër Greqisë, më 6 shtator. Grumbullimi i futbollistëve bëhet të hënën më 31 gusht, derisa përzgjedhësi Challandes në po atë ditë do të mbajë konferencë për media, në orën 11:00, në hotel “Emerald”. Në listën primare të trajneri zviceran janë 22 futbollistë, ku nuk ka ndonjë risi nga herët e kaluara, përveç rikthimit të Arbër Zenelit dhe Hekuran Kryeziut pas shumë muajve mungesë, derisa mungojnë sulmuesit Vedat Muriqi dhe Edon Zhegrova. Ndërkaq, kësaj liste për ndeshjen me Greqinë do t’i bashkohen edhe lojtarët nga Kombëtarja U21, Lirim Kastrati, Florent Muslija dhe Arbenit Xhemajli, derisa Challandes ka lënë edhe tre emra rezervë në rast nevoje, e ata janë Anel Rashkaj, Mirlind Kryeziu dhe Florian Loshaj.  


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments