No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Avokati i Ademit: Supremja korrigjoi gabimet e Gjykatës Themelore dhe asaj të...

Avokati i Ademit: Supremja korrigjoi gabimet e Gjykatës Themelore dhe asaj të Apelit

Avokati Besnik Berisha, i cili ishte avokat mbrojtës i presidentit të FFK-së, Agim Ademi në çështjen e tij gjyqësore, është deklaruar rreth vendimit të sotëm të Gjykatës Supreme, e cila këtë proces e ktheu në pikën zero, duke i anuluar vendimet e Gjykatës Themelore dhe Gjykatës së Apelit, të cilat kishin shqiptuar masën e dënimit për kreun e FFK-së, për një rast të ndodhur në vitin 2012.   “Që nga fillimi është pritur një vendim i tillë për shkak se Gjykata e Apelit për një arsye ose tjetër i ka mbyllur sytë për shkeljet që i ka bërë Shkalla e Parë dhe kjo u korrigjua nga Supremja e që besoj se është vendim i drejtë, por i vonuar. Çështja është kthyer në pikën zero dhe janë anuluar të dyja gjykimet që nënkupton që duhet nga e para”, ka theksuar avokati Besnik Berisha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments