No menu items!
Ballina KRYESORE Vojvoda në Serie A, por jo te Atalanta!

Vojvoda në Serie A, por jo te Atalanta!

Skuadra e Torinos ka fituar betejën me Atalantan – për të siguruar shërbimet e futbollistit kosovar, Mërgim Vojvoda.

Futbollisti i kombëtares së Kosovës do të largohet nga St Liege dhe do të transferohet në Serie A, tek Torino, transmeton Sheshi.

“Vojvoda nesër natën në Torino: 5,5 milion plus bonuse për Standard Liege dhe tashmë 16 milion të shpenzuara nga Torino për tre blerje”, shkruan Di Marzio në Twitter.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1297945877450022913&lang=en&origin=http%3A%2F%2Fwww.gazetasheshi.com%2Fe-kryer-mergim-vojvoda-lojtari-me-i-ri-i-torinos%2F&theme=light&widgetsVersion=223fc1c4%3A1596143124634&width=550px

Vlen të theksohet se tek Torino, Vojvoda do ta gjejë edhe, Samir Ujkanin, ‘gardianin’ e kombëtares së Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments