No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR UEFA vendos, Prishtina humb në tavolinë!

UEFA vendos, Prishtina humb në tavolinë!

Komisioni Disiplinor i UEFA-s e ka marrë vendimin për ndeshjen që u pezullua dy herë, Lincoln – Prishtina, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Organi disiplinor fitoren në tavolinë ia ka dhënë ekipit nga Gjibraltari.

Kësisoj, Lincoln kalon tutje falë fitores me rezultat zyrtar, 3:0, që do të thotë se Prishtina përshëndetet me kaq nga garat ndërkombëtare këtë edicion.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Prishtinës.

Klubi bardhekaltër nuk ka treguar detaje shtesë të vendimit, i cili në fakt nuk është publikuar ende në faqen zyrtare të UEFA-s.

“Lincoln – Prishtina, 3:0 rezultat zyrtar.

FC Prishtina sapo ka pranuar vendimin zyrtar nga UEFA”, njofton klubi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments