No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Stadiumi “Fadil Vokrri” i përshtatet rregullave të reja për “COVID-19” – Numër...

Stadiumi “Fadil Vokrri” i përshtatet rregullave të reja për “COVID-19” – Numër i limituar edhe për media

Stadiumi “Fadil Vokrri” do të mirëpret ndeshjet e Kosovës A dhe U21 në muajin shtator për ciklet e radhës kualifikuese, ndërkohë që tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura për këto dy ndeshje, duke marrë masat për rrespektimin e distancës, gjithmonë sipas udhëzuesve kundër “COVID-19”, raporton Sheshi.

Stafi i stadiumit, së bashku me ata të Federatës së Futbollit të Kosovës kanë punuar në vazhdimësi për të vënë sinjalizues në çdo pjesë të stadiumit, madje duke nisur nga dera kryesore.

Përveç vendosjes së tunelit dezinfektues në hyrje të impiantit, brenda stadiumit janë vënë sinjalizimet për ruajtjen e distancës.

Hapsirat në dhomat e zhveshjes tashmë janë ngushtuar, stolat janë zgjeruar, teksa një numër i futbollistëve rezervë do të qëndrojnë edhe në tribuna, pasi që tashmë janë vënë karrige të veçanta.

Ajo që bie në sy është edhe zvogëlimi i hapsirës për media, pasi që tashmë do të ketë distancë brenda ulëseve dhe numri i gazetarëve do të jetë i limituar.

Në imazhet e mëposhtme mund të shihni më së miri punën e bërë gjatë javës së fundit në këtë stadium:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

Recent Comments